27/10/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

46036 POSTS 0 Komente

Statistika dhe kuriozitete nga klasikja spanjolle që ka 115 vite histori

NJË RIVALITET QË KA 115 VITE HISTORI Konfrontimi i parë mes Real Madridit dhe Barcelonës daton më 13 maj 1902, në një ndeshje të “Copa...

Pse vota në OKB nuk ka asnjë lidhje me marrëdhëniet shqiptaro-amerikane

Nga Skënder Minxhozi Shqipëria ka votuar dje pro një projekt-rezolute që denoncon vendimin e Presidentit amerikan Donald Trump, për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të...

“Saliu është i kapur mat, si me SPAK, si pa SPAK,...

Nga Spartak Ngjela Ambasadori Lu pasi kërcënoi dje Bashën, duke ia bërë të qartë Saliut forcën e Shteteve të Bashkuara; sot takoi Prokuroren e Përgjithshme. l. Sigurisht,...

Irlandë: Demokraci me short

Irlandezët po revolucionarizojnë demokracinë duke zgjedhur me short asamblenë e qytetarëve Kur flet për demokracinë të shkon mendja tek votuesit, zgjedhjet dhe të zgjedhurit. Të...

“Martesat e qepura”: Si dhe sa kushton të ribëhesh e virgjër...

Emisioni investigativ ‘BOOM’ në RTV Ora News ka trajtuar një temë të mprehtë sociale, që e ka kthyer shoqërinë shqiptare qindra vite pas. Me kthimin...

Britani, Gjykata Supreme vendos pro shqiptarëve që gënjyen se ishin kosovarë

Gjykata Supreme në Britani hedh poshtë vendimet e Ministrisë së Brendshme, Gjykatës së Lartë dhe Gjykatës së Apelit për heqjen e shtetësisë britanike për...

Dibër, polici vret me armën e shërbimit punonjësin e IT-së

Ka ndërruar jetë punonjësi i IT-së në Drejtorinë e Policisë së Dibrës, Ardian Roçi, i cili u qëllua nga punonjësi i policisë po në...

Skandali në Tiranë/ 50 mijë lekë për të prenotuar takim në...

Për të ndryshuar pronësinë e makinës, apo për të nxjerrë targa të reja, duhet të shpenzosh ditë të tëra, dhe, përveç pagesave në shtet,...

A do t’i djegin mandatet deputetët e PD-së? Basha nuk ndalet,...

Teksa është ndalur në zgjedhjen e kryeprokurores, për protestën dhe qëndrimet që do të mbajë kjo forcë politike, kreu demokrat Lulzim Basha ka folur...

A ka marrëveshje me Ramën? Basha: Më ka kërkuar të takohemi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pranishëm në emisionin “Opinion”, ka folur në lidhje me marrëveshjen e 18 majit mes tij dhe kryeministrit...