Horoskopi Horoskopi për muajin tetor 2022: Cilat do të jenë shenjat më me...

Horoskopi për muajin tetor 2022: Cilat do të jenë shenjat më me fat

Dashi

Nëse kohët e fundit keni pasur fat të keq në departamentin e dashurisë, mos u shqetësoni. Gjendja do të ndryshojë këtë muaj. Hëna e plotë e 9 tetorit do të ndihmojë në përcaktimin e synimeve rreth jetës tuaj të dashurisë që do të ndikojnë tek ju për tetë vitet e ardhshme. Sigurohuni që t’i komunikoni universit se çfarë dëshironi gjatë eklipsit diellor të 25 tetorit për të maksimizuar potencialin energjik. Ndërsa do të ndiheni të motivuar për të krijuar një lidhje, shmangni presionin për këtë çështje. Edhe nëse ndiheni të vetmuar, shmangni tundimin për t’u kthyer te ish-të toksikë kur Marsi të jetë në retrogradë më 30 tetor, pasi rehatia që ndjeni do të jetë kalimtare dhe në fund mund të pengojë dashurinë tuaj të ardhshme, më të madhe.

Demi

Mundohuni të mos investoni tepër në papërsosmëritë e vogla. Bëni një hap prapa nga projektet tuaja aktuale dhe shikoni gjërat nga një këndvështrim më i madh. Ka potencial për të mësuar nga gabimet, por vetëm nëse zgjidhni të dilni jashtë rrugës së zakonshme. Mos jini shumë të ngurtë me vizionin tuaj analitik dhe lejoni që kreativiteti të rrjedhë. Të bëhesh tepër kritik ndaj vetes është ajo që vlen për këtë muaj. Ndaj bëjeni një pushim. Për fat të mirë, gjendja do të përmirësohet nga 22 në 25 tetor.

Binjakët

Hëna e plotë e 9 tetorit rrit sharmin dhe kuriozitetin tuaj. Mendja juaj do të jetë shumë aktive. Kjo energji mund të jetë paksa e tepërt për disa, prandaj sigurohuni që ta mirëmenaxhoni. Yjet do të shkëlqejnë në sferat e komunikimit kur Mërkuri të largohet nga Peshorja më 10 tetor. Bëjini vetes një nder dhe shkëputuni pak nga puna në 22 tetor. Shkëputuni pak edhe nga aktiviteti i mediave sociale, mesazhet dhe bisedat e përgjithshme. Truri yt do të jetë akoma aktiv dhe i uritur për informacion në eklipsin diellor të 25 tetorit, ndaj pse jo mund bëni çudira.

Gaforrja

Është një muaj i mrekullueshëm për të planifikuar të ardhmen tuaj. Më 2 tetor, do të jeni në humor për të vënë në lëvizje ëndrrat që ju kanë depërtuar në mendje gjatë javëve të fundit. Keni pasur një frikë brenda që ju pengon të arrini aspiratat tuaja të brendshme. Për fat të mirë, hëna e plotë e 9 tetorit do t`ju japë një shtysë për të kapur yjet. 22 tetori është shansi juaj që vjen një herë në jetë dhe vlen për të manifestuar qëllimet dhe shpresat tuaja. Eklipsi diellor më 25 tetor çimenton synimet tuaja dhe ju lejon të krijoni realitetin që dëshironi. Kufiri për ju është qielli e dashur Gaforre.

Luani

Shpirti juaj do të dëshirojnë rritje nën hënën e plotë të 9 tetorit, por ju duhet të gjeni guximin dhe forcën për të adoptuar një mënyrë jetese më të shëndetshme dhe më produktive. Adaptoni një qëndrim fiks në çështjet që ndikojnë mbi marrëdhëniet apo biznesin tuaj. Kjo do të jetë shumë e rëndësishme. Eklipsi diellor i 25 tetorit mund të krijojë probleme brenda vetes tuaj, nëse lejoni që e kaluara t’ju mbajë me kokën prapa. Për të arritur suksesin që dëshironi, është e rëndësishme të mbani kokën lart dhe përpara, duke nxjerrë në pah kurajën dhe vetëvlerësimin. Sa më i sigurt të jeni tek vetja, aq më shumë do të jeni në gjendje të ecni përpara pa asnjë problem.

Virgjëresha

Kur Mërkuri të ndalojë ecjen e tij planetare në hënë më 2 tetor, do të zbuloni se paratë që ju detyrohen nga partneritetet tuaja profesionale do kthehen tek ju më në fund. Një ndryshim i karrierës do të ndodhë nga 22 tetori në 30 tetor, kur Marsi të fillojë udhëtimin e tij retrograd që çon në një fluks më të mirë parash. Përfshirja në punën që doni do t’ju ndihmojë të frymëzoni për të krijuar dhe për të marrë role fitimprurëse në fushën tuaj. Nëse po mendoni të merrni më shumë ndihmë, eklipsi diellor i 25 tetorit është një ditë e shkëlqyer për ta realizuar këtë.

Peshorja

Do të jeni sentimental diku nga data 9 tetor, aq shumë sa do të vini të tjerët mbi veten. Mirësia nuk mbaron me kaq. Ndërsa muaji përparon, do të dëshironi të flisni me zemër të hapur – veçanërisht kur Mërkuri të rihyjë tek Peshorja më 10 tetor. Nga 22 tetori do të ndiheni të dehur nga dashuria, ndërsa filloni të manifestoni ëndrrat tuaja romantike. Kjo nuk do të jetë e vështirë për t’u bërë, pasi njiheni si një avokat i dashurisë dhe partneritetit. Eklipsi diellor i 25 tetorit ju jep besimin për të shijuar pasionet tuaja intime dhe për t’u zhytur në ujërat e thella të dëshirave tuaja.

Akrepi

Nga njëra anë, do të jeni në gjendje të shihni një bukuri të vërtetë në botë – nëse e kërkoni atë. Nga ana tjetër, mund të ketë disa vështirësi dhe mund të ndiheni sikur nuk po shihni qartë. Eklipsi diellor i 25 tetorit ju jep një shtysë drejt zhvillimit të vetëbesimit tuaj edhe pse njerëzit mund të tregojnë rezistencë ose mosbesim në idetë, ëndrrat, qëllimet ose fantazitë tuaja. Është më mirë të vazhdoni të lëvizni drejt gjërave që janë të rëndësishme për ju dhe të ndiqni zemrën tuaj. Pavarësisht se çfarë thonë apo si veprojnë të tjerët, është e rëndësishme të besoni tek vetja. Ju jeni një qenie e fortë dhe e fuqishme – mos e harroni kurrë këtë!

Shigjetari

Pranojeni dhe çlirohuni nga njerëzit dhe gjërat që nuk mund t’i kontrolloni në mënyrë që të gjeni harmoninë. Ju po filloni të shihni se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë në këtë moment. Nga 2 tetori do të rifitoni fuqinë për të kaluar nëpër situata që nuk i shërbejnë më qëllimit tuaj më të mirë. Në kohën kur Mërkuri të kthehet te Peshorja më 10 tetor, do të jeni gati për të ecur përpara. Merreni ngadalë çdo gjë.

Bricjapi

Muaji në vazhdim sjell një cikël ku aftësitë tuaja më të forta sipërmarrëse do të dalin në sipërfaqe, edhe nëse i keni varrosur ato për shumë vite. Nuk keni zgjidhje tjetër veçse të përvishni mëngët dhe të arrini atë që keni dashur gjithmonë. Ju po evoluoni në të gjitha nivelet profesionale dhe trajektorja e karrierës varet nga ju. Shfrytëzoni momentin. Tani mund të pranoni shpërblimet nga përpjekjet tuaja dhe të merrni frytet nga puna juaj.

Ujori

Tetori është një muaj i mrekullueshëm për realizimin e qëllimeve tuaja dhe për të mbushur ëndrrat tuaja më të thella dhe aspiratat profesionale. Përzierja e të dyjave do të jetë më e lehtë se zakonisht. Ju jeni duke u fokusuar në mënyrën se si të manifestoni vizionet tuaja gjatë hënës së plotë të 9 tetorit dhe eklipsit diellor të 25 tetorit. Ndonëse mund të duket e vështirë t’i nxjerrësh në dritë, ju po bëni rrugën e duhur drejt zbatimit të tyre në realitet. Mos kini turp të shfaqni talentin dhe kreativitetin tuaj. Nga 23 tetori do mund të shihni se si të gjithë kolegët dhe eprorët tuaj do e vlerësojnë vërtet vizionin që keni.

Peshqit

Ky muaj sjell perspektiva krejt të reja me një ndjesi rregulli dhe kontrolli. Hëna e plotë e 9 tetorit ju lejon të ndryshoni paradigmën tuaj personale dhe të përballeni me frikën tuaj më të thellë. Vendoseni veten në qendër nëse jeni angazhuar në një projekt biznesi. Do të keni përfitime financiare – veçanërisht kur Jupiteri në retrograde të ripërshtatet me shenjën tuaj më 28 tetor. Mund t’ju duhet të merrni disa role apo punë shtesë për të rritur të ardhurat. Është koha t’i besoni vetes dhe t’i tregoni botës se çfarë mund të bëni vërtet.