27/10/2021
Tags Koronavirusi në SHBA

Tag: Koronavirusi në SHBA

Koronavirusi në SHBA, Trump: Mund të kemi 100 mijë jetë të...

Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëron se deri në 100 mijë persona mund të vdesin nga Covid-19 në Shtetet e Bashkuara. Megjithatë, Donald Trump, hedh...

Biden sulmon Trump për menaxhimin e koronavirusit: Nuk ka më justifikime

Kandidati në radhët e demokratëve për drejtimin e Shtëpisë së Bardhë, Joe Biden ka lëshuar një sulm ndaj presidentin Donald Trump për mënyrën se...

SHBA më e prekura nga koronavirusi, por situtata po përmirësohet

Janë mbi 165 000 viktimat e koronavirusit në botë, ndërsa numri i të infektuarve i ka tejkaluar 2,4 milionë. Shtetet e Bashkuara janë vendi më...

SHBA, qytetarët në radhë pasi qeveria blen 3 mld $ ushqime...

Banorët e prekur nga kriza ekonomike që ka shkaktuar pandemia e COVID-19 janë mbledhur te “Banka Ushqimore” (Food Bank) në San Antonio të Teksasit...

Protestuesit në SHBA: Kura s’mund të jetë më e dëmshme se...

Urdhri në të gjitha shtetet amerikane për t’i detyruar banorët të qëndrojnë në shtëpi, teksa autoritetet shëndetësore përpiqen të luftojnë virusin, ka bërë që...

Dita më e errët në SHBA: 3453 viktima në një ditë

Bilanc tragjik në SHBA, ku në 24 orët e fundit janë shënuar 3453 viktima, ndërkohë që të infektuarit e rinj po në të njëjtën...

Bill Gates i jep 150 milionë dollarë OBSH-së pas tërheqjes së...

Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se Shtetet e Bashkuara kanë kaluar pikun e rasteve të reja me koronavirusin e ri dhe se po shqyrtohet...

Trump: Kemi arritur pikun, Kina na gënjeu

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë kaluar pikun e infeksioneve të reja me Covid-19 dhe paralajmëroi që...

Guvernatorët: Urdhërat e Trump për rihapjen e ekonomisë do të injorohen...

Presidenti Donald Trump po ndeshet me kundërpërgjigje pas komenteve se “autoriteti përfundimtar” është në dorë të tij dhe jo të shteteve, për të vendosur...

“Trump nuk është mbret”, Cuomo: Nuk do ndjek urdhrin për hapjen...

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, është shprehur se nuk do të ndjekë urdhrin e Trump për të lehtësuar masat kufizuese për parandalimin e...