18/07/2024
Tags Koronavirusi

Tag: koronavirusi

Wuhani mohon akuzat, Trump paralajmëron Kinën: Do ta paguani nëse gënjyet

Tension tepër i lartë mes Pekinit dhe Uashingtonit. Presidenti amerikan, Donald Trump, paralajmëron Kinën se do të paguajë pasoja të rënda nëse ka mashtruar...

A e kam pasur unë koronavirusin? Si mund ta di dhe...

Simptomat e Covid-19 ndryshojnë shumë, dhe përhapja në shumë vende do të thotë që shumë njerëz mund ta kenë pasur tashmë koronavirusin edhe pa...

Shteti ku respiratori është ëndërr: Ofrohet me kriter dhe me short

Autoritetet meksikane kanë lëshuar udhëzime zyrtare se si të gjykojnë për atë se kush do të vihet në respirator në rast spitalesh përplot dhe...

Pandemia në Europë: Bien sërish vdekjet në Spanjë, shtohen rastet në...

Shkojnë në mbi 20 mijë të vdekurit nga COVID-19 në Spanjë, ndërsa të prekurit janë rreth 191 mijë. Vdekshmëria nga koronavirusi i ri në shtetin...

Koronavirusi në Europë: Shtohen viktimat në Spanjë, Franca drejt përmirësimit, Gjermania...

585 persona humbën jetën në 24 orët e fundit në Spanjë, shtet i cili raporton më shumë se 19 mijë viktima që prej shpërthimit...

Nobelisti francez që zbuloi HIV: Koronavirusi? I manipuluar nga kinezët në...

“Koronavirusi? Është i modifikuar, brenda ka elementë të HIV”. Një deklaratë që do të krijojë debate pafund ajo e Luc Montagner, një nga virologët...

Pesë vende dhe disa leksione për luftën kundër koronavirusit

Gjermania, Zelanda e Re, Tajvani, Islanda dhe Koreja e Jugut: Shembujt e suksesit në luftën kundër virusit Bota u tregua e papërgatitur nga përhapja e...

Mënyra për të zvogëluar përhapjen e Covid-19 pasi të hiqen masat...

Disa studiues kanë deklaruar se ka 275 mënyra për të zvogëluar përhapjen e koronavirusit pasi të hiqen masat e izolimit. Rihapja me faza e...

Gabimi i madh kinez: Vetëm 6 ditë do të mjaftonin për...

Gjashtë ditë pasi qeveritarët kinezë, vunë re se mund të përballeshin me një epidemi virusi, në qytetin e Wuhan ku ishte dhe epiqendra e...

Njihuni me “ishullin e koronës”

Një ishull i Estonisë, i quajtur Saaremaa, ka marrë pseudonimin nga banorët lokalë si “ishulli i koronës”. Kjo pasi është bërë vatër e nxehtë...