20/09/2021
Tags Lionel Messi

Tag: Lionel Messi

Fitoi Topin e Artë për herë të 6, Messi ka një...

Leo Messi tha se fitimi i Topit të Artë për herë të gjashtë ishte edhe më i veçantë për shkak të moshës dhe faktit...

Messi shkruan historinë, fiton Topin e 6-të të Artë në karrierë

Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës fitoi për herë të 6-të në karrierë Topin e Artë, trofe që iu...

Messi nën akuzë, Thiago Silva akuzon: E papranueshme ajo që bëri

Brazili humbi 1-0 ditën e djeshme kundër rivalëve të përjetshëm të Argjentinës. Ky ishte triumfi i parë për argjentinasit që nga viti 2017, por...

“Marca” vë bast: Katër arsye pse Messi do ta fitojë Topin...

Një javë pasi u zbuluan të nominuarit dhe një muaj para ceremonisë së ndarjes së çmimeve, Leo Messi e bëri të qartë me “ekspozitën”...

Guardiola: Nëse Messi do të vraponte tani aq sa bënte me...

Pep Guardiola kujtoi me përzemërsi dhe nostalgji fazën e tij historike si trajner i Barcelonës (2008-2012), në një intervistë për “La TDT” të “Ràdio...

Messi: Ja kur do të tërhiqem, De Jong i kompletuar, Ronaldo…

Lionel Messi, duke përfituar nga dorëzimi i Këpucës së Artë nga “Marca”, e gjashta në karrierën e tij, foli për shumë tema të realitetit...

Ronaldo është “mbreti” i padiskutueshëm i Instagramit, Messi fiton sa gjysma...

Cristiano Ronaldo mbetet një nga sportistët më elitarë në glob, që fiton edhe më shumë para. Ylli i Juventusit, edhe pse 34 vjeç, ruan...

Messi zbulon prapaskenat: Kam menduar largimin! Neymar? Kujtova se e mori...

Lionel Messi ka menduar largimin nga Barcelona. Argjentinasi e ka thënë hapur në një intervistë të dhënë së fundmi për RAC1. Ajo ende nuk...

Surpriza, FIFA “kurorëzon” Messin me titullin The Best

E pabesueshme, por e vërtetë. Është Lionel Messi dhe jo Virgil Van Dijk që parashikohej nga të gjithë, fituesi i çmimit të lojtarit më...

Messi për Neymar: E doja rikthimin e tij, nuk e di...

Ylli i Barcelonës Lionel Messi nuk fshihet dhe tregon të vërtetën rreth transferimit të Neymar te Barcelona në merkaton e kësaj vere që nuk...