Aktualitet Plagosja e policit/ Kontrollohen dhjetëra banesa në 4 qytete, por asnjë gjurmë...

Plagosja e policit/ Kontrollohen dhjetëra banesa në 4 qytete, por asnjë gjurmë e autorit

Policia Tiranë: 20 mijë Euro për çdo informacion të vlefshëm

Gjatë natës së mbrëmshme dhe ditës së sotme, forcat e policisë kanë vijuar kërkimin intensiv për kapjen e autorit të ngjarjes së ndodhur në rrugën “Hysen Xhura”, 42-vjeçarit Klered Bozhanaj, i cili tentoi të vriste me armë zjarri punonjësin e policisë.

Shërbimet e Policisë kanë kontrolluar dhjetëra banesa në qytetet Tiranë, Elbasan, Durrës dhe Vlorë dhe do të vijojnë kontrollet intensive, deri në kapjen e tij.

DVP Tiranë falënderon qytetarët, për informacionet e dhëna deri tani, të cilat janë duke u verifikuar nga Policia. Policia kërkon vijimin e bashkëpunimit, duke ftuar qytetarët që të japin informacion për autorin e kësaj ngjarjeje dhe vendos shpërblim 20 000 euro, për çdo informacion të vlefshëm, që do të çojë në kapjen e tij.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë vendos në dispozicion të qytetarëve, numrin e telefonit 0694111546, duke garantuar anonimatin e plotë të çdo telefonuesi.