13/07/2020
Tags Euro 2020

Tag: euro 2020

Hidhet shorti Euro 2020, ka përballje titanësh në Grupin F

Në kryeqytetin rumun të Bukureshtit është hedhur pasditen e së shtunës shorti për grupet e kampionatit europian të futbollit Euro 2020. Për herë të parë...

Portugalia siguron kualifikimin në Euro 2020, lajme të këqija për Serbinë

Portugalia ka siguruar një vend në fazën finale të Euro 2020 pas fitores 2-0 të marrë në fushën e Luksemburgut. Një gol i Fernandes...

Danimarka dhe Suedia kualifikohen, Italia thyen rekorde

Janë mbyllur sfidat e orës 20:45, të vlefshme për kualifikueset e Euro 2020. Suedia ka mposhtur rivalin direkt, Rumaninë, me rezultatin 0-2, duke iu bashkuar...

Kualifikimi historik në Europian, finlandezët festojnë në sheshe (FOTO)

Finlanda triumfoi sot 3-0 përballë Lihtenshtejnit, triumf që i siguroi kualifikimin për në Euro 2020. Ky kualifikim ishte historik, pasi është hera e parë që...

Anglia dhe Portugalia, fitore me goleadë, Ronaldo dhe Kane shënojnë tripletë

Anglia dhe Portugalia kanë arritur të marrin fitore spoektakolare në ndeshjet eliminatore të Euro 2020. Forcën e këtyre dy kombëtareve e provuan Mali i...

Kosova djeg mundësinë e parë, Çekia në Euro 2020

Kosova nuk ka mundur të marrë asnjë pikë në transfertën ndaj Çekisë, duke mos arritur të sigurojë një biletë për Euro 2020, të paktën...

Gola dhe spektakël në “Johan Cruijff Arena”, në fund fiton Gjermania

Gjermania ka fituar klasiken e Europës ndaj Holandës me rezultatin 3-2. Ndeshja e zhvilluar në “Johan Cruijff Arena” të Amsterdamit ishte spektakolare, me vendasit...