11/12/2023
Tags Ilir meta

Tag: ilir meta

Meta: Provat e reja si ka ndodhur grushti i shtetit

Presidenti Ilir Meta doli në një konferencë për shtyp pasditen e sotme ku akuzoi mazhorancën se “ka rrëmbyer në mënyrë mafioze anëtarët e Gjykatës...

Meta imiton Skënderbeun: Më 2 Mars ju pres në Bulevard, do...

Presidenti Ilir Meta mbajti sot një konferencë për shtyp për të sjellë prova të reja për atë që e quan “grusht shteti”. Gjatë konferencës, Meta...

Meta flet për luftë: Mund të sulmohem me tanke në Presidencë,...

Presidenti Ilir Meta pretendon se një ditë ai mund të sulmohet dhe me tanke nga mazhoranca e cila synon shkarkimin e tij, porse ai...

Meta: Nuk do të pranoj grushtin e shtetit. Zero mundësi që...

Presidenti Ilir Meta sulmoi edhe një herë kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, duke thënë se po vazhdon të mbajë funksionin...

E rrallë! Meta poston foton e Ramës me Merkel

Presidenti Ilir Meta ka bërë sot një veprim që ka habitur shumëkënd. Kreu i shtetit ka postuar në Facebook një foto të Edi Ramës. Ndërsa...

SHKARKIMI/ Meta: Nuk ka asnjë fuqi në botë të më bëjë...

Presidenti Ilir Meta i ka qëndruar vendimeve dhe opinioneve të tij në lidhje me kompetencat e Presidentit në raport me Kushtetutën. Meta tha për Abc...

“Taksa e Kalimashit, e gabuar”/ Meta: Shqipëria dhe Kosova të forcojnë...

Në një intervistë për gazetën “Epoka e re”, presidenti i Republikës, Ilir Meta u pyet sa i takon marrëdhënieve Shqipëri-Kosovë; nëse duhet të shërbejë...

“Si nisi lidhja ime me Celtic”, Meta intervistë për “The Sun”

Prej kohësh, Presidenti Ilir Meta ka shfaqur, kryesisht në “Twitter”, pasionin e tij për skuadrën skoceze të Celtic FC. Kjo është komentuar shpesh sidomos në...

Meta flet për takimin me Soros dhe kërkon reagim: Ndërkombëtarëve nuk...

Ilir Meta thotë se ka mbetur i vetëm në oponencën e tij me qeverinë pas daljes së opozitës politike nga Kuvendi. Presidenti Meta deklaroi në...

Meta sqaron takimin me Soros: Gjithçka filloi që prej muajit korrik

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar takimin që zhvilloi më 20 Dhjetor me Aleksandër Soros, zv/Presidentin e Fondacionit “Shoqëria e Hapur”, djalin e miliarderit amerikan...