30/11/2021
Tags Pep Guardiola

Tag: Pep Guardiola

U infektua nga koronavirusi, vdes nëna e Pep Guardiolës

Nëna e trajnerit të Manchester City, Pep Guardiola, ka vdekur pas infektimit me koronavirus. Kështu ka njoftuar klubi anglez, përmes një “tweet”, ku shkruhej:...

Dorëzohet Guardiola: Premier League ka mbaruar, Liverpool e meriton titullin

Pep Guardiola e konsideron të mbyllur garën e titullit në Angli. Trajneri katalanas i Manchester City iu përulet “Reds”, duke i kurorëzuar ata si...

“Juve s’e ka harruar Guardiolën, Andrea Agnelli e do për sezonin...

Takimi mes Andrea Agnelli dhe Maurizio Sarri shërbeu për të ritheksuar afërsinë e klubit me ekipin dhe vetë trajnerin në një moment të komplikuar,...

Guardiola ka “shkatërruar” 4 makina gjatë periudhës si trajner i City

Aftësia në timon, përveçse kërkon që të mësohet paraprakisht, ka lidhje edhe me talentin si shofer që ka një person. Reflekset, vëmendja dhe kujdesi...

Aguerro apo Messi? Pep Guardiola nuk ka dyshime se kush është...

Aftësitë fenomenale në shënimin e golave te Manchester City e bëjnë Sergio Aguero një nga më të mirët në futbollin botëror, por Pep Guardiola...

Pep Guardiola: Kurrë trajner i United apo i Realit. Do të...

Pep Guardiola është i sigurt se në jetën e tij nuk do të trajnojë kurrë Manchester United ose Real Madridin edhe nëse ai nuk...

Guardiola: Kam pas ëndërr të luaja me Zidanen tek Juventus

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka folur nga një konferencë për shtyp për ndeshjen kundër Oxford-it në Kupën e Ligës. Trajneri i kampionëve...

Allegri: Pse kemi gabuar duke imituar Guardiolën për 20 vite

Filozofia “tiki-taka” e Pep Guardiolës, e implementuar nga Barcelona, nuk ishte për të gjithë. Kështu mendon Massimiliano Allegri, i cili ka qenë i kënaqur...

City/ Plan anti-krizë 120 milionësh në janar, por edhe Guardiola nën...

I distancuar me nëntë pikë nga Liverpool kryesues në renditje, me titullin e tretë radhazi të Premier League duke u larguar akoma më shumë,...

Guardiola: Nëse Messi do të vraponte tani aq sa bënte me...

Pep Guardiola kujtoi me përzemërsi dhe nostalgji fazën e tij historike si trajner i Barcelonës (2008-2012), në një intervistë për “La TDT” të “Ràdio...