Aktualitet Vranë me thikë 15-vjeçarin në Gramsh, lihen në burg 4 të miturit

Vranë me thikë 15-vjeçarin në Gramsh, lihen në burg 4 të miturit

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg 4 të miturit që vranë me thikë 15-vjeçarin Fatjon Bici në Gramsh 3 ditë më parë.

Trupa gjykuese dhe masën e sigurisë arrest në burg për të katërt, të cilët do të qëndrojnë në paraburgim gjatë hetimeve.

15-vjeçari Bici u godit me thikë gjatë një konflikti me 4 persona të moshave 14 deri në 16 vjeç.

Pasi doli nga mësimi, ai pa në një rrugicë kushëririn e tij 15-vjeçar Marko Bici që po konfliktohej me 4 bashkëmoshatarë dhe ndërhyri për ta mbrojtur.

Por goditjet me thikë i morën jetën adoleshentit, ndërsa kushëriri i tij mbeti i plagosur.

4 të rinjtë, pas arrestimit nga policia ditën e ngjarjes, në prani edhe të psikologut, rrëfyen se sherri me Marko Bicin kishte nisur rreth 2 muaj më parë në një kënd lojërash dhe më pas ishte përshkallëzuar në rrjetet sociale.