20/09/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

44774 POSTS 0 Komente

“Keqinformimi” zgjidhet fjala e vitit 2018

Çdo vit “Dictionary.com” përzgjedh atë që quhet fjala e vitit. Këtë vit, fjala është “keqinformimi.” “Fjala ka qenë rreth e rrotull për shekuj, por ajo...

A është çokollata e zezë e shëndetshme?

Mund të konsumoni çokollatë të zezë pa u ndjerë në faj madje edhe përditë pasi ajo ka komponime që ofrojnë përfitime shëndetësore. Megjithatë sasia që...

5 fakte argëtuese rreth çadrave

A e dini se 10 shkurti është Dita Ndërkombëtare e çadrave? Këto sende të zgjuara do t’ju mbrojnë nga shiu dhe ju nuk do...

Teuta është për titull, Kastrioti merr 4 “shuplaka”!

Teuta është shumë e fortë për Kastriotin. Vazhdon momenti i artë për “djemtë e detit”. Skuadra e Bledi Shkëmbit triumfoi lehtësisht me shifrat e...

Ftesa e Ramës ndaj studentëve: Si u zgjidh një protestë e...

Risi në mesazhin e kryeministrit Rama përcjellë studentëve me lutjen për dialog – e cila ka marrë dhe trajtën e një përgjërimi – ka...

Një projekt i rrallë i Tiranës: Çdo kishte aty ku është...

Urbanisti dhe arkitekti Artan Shkreli, ka publikuar foton e rrallë të një projekti mbi qendrën e Tiranës këtu e dekada më parë, pa e...

Protestat, “hyn në lojë” Veliaj: E vërteta e kartës studentore

Ka “hyrë në lojë” dhe kryebashkiaku Veliaj sa i përket protestës studentore. Në një prononcim nga Londra ku ndodhej për një intervistë në Radio...

Punëdhënësit gjermanë: Merkel kishte të drejtë, emigrantët po na mbajnë ekonominë

Integrimi i refugjatëve të cilët kanë ardhur në vitet e fundit në Gjermani po zhvillohet më shpejt dhe më i suksesshëm nga sa pritej...

Ukraina themelon Kishën e saj: Lamtumirë Patriarkanë e Moskës!

Udhëheqësit ortodoksë të Ukrainës njoftuan nga Kievi formimin e një kishe unike në vend, të pavarur nga Patriarkana e Moskës, duke zgjedhur dhe  udhëheqësin...

Dilema e çuditshme e Berlinit: Të blejë një avion qeveritar të...

Pas një defekti një avionin qeveritar gjerman, i cili i kushtoi kancelares Angela Merkel kthimin pas nga rruga për në Samitin e G20 në...