16/10/2021
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Rama flet për kërcënimin e Iranit ndaj Shqipërisë dhe për prioritetet...

Kryeministri Edi Rama konfirmoi se Ajatollahu Ali Khamenei po fliste për Shqipërinë një ditë më parë, kur në një fjalim tha se një vend...

Rama: Moment historik për Shqipërinë, kur u themelua OSBE isha një...

Kryeministri Edi Rama tha se marrja e kryesimit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë është një moment i jashtëzakonshëm për Shqipërinë. “45 vite...

Gjykata e dënon për shpifje, Berisha detyrohet të dëmshpërblejë Ramën

Gjykata e Tiranës ka dënuar ish-kryeministrin Sali Berisha për shpifje, pas padisë së bërë nga kryeministri Edi Rama. Në vendimin e Gjykatës thuhet se...

Polemikat për Kosovën në mini-Shengen, Rama: Nuk më bëni dot tradhtar

Kryeministri Edi Rama reagoi në rrjetet sociale pas komenteve negative që mori për shkak të samitit të “Minishengenit” që u zhvillua në Tiranë, pjesë...

Haradinaj u kërkon falje shqiptarëve për përplasjet me Ramën: Më vjen...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për median kosovare ‘Epoka e Re’ ka folur për përplasjet me kryeministrin Rama. Haradinaj ka...

Rama: Të gatshëm të ulemi me PD-në, por nuk mund të...

Pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama u shpreh se është i gatshëm të ulet në tryezë me Partinë Demokratike për...

Rama e quajti Haradinajn gënjeshtar, Basha: Sulm rrugaçëror

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e quajti “sulm rrugaçëror” komentin e kryeministrit Edi Rama në drejtim të Kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush...

Rama: Refuzimi i Kosovës, i pakuptueshëm. Haradinaj gënjeshtar

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Kosova ka perspektivë Shengenin evropian dhe jo “Minishengenin” ballkanik. Qëllimi i këtij projekti rajonal, tha...

Rama zbulon mesazhin që i çoi Bashës në celular pas tërmetit

Në një intervistë për “Zona e Debatit” në Klan Kosova kryeministri Edi Rama ka zbuluar mesazhin që i ka çuar shefi tw opozitës, Lulzim...

“Po bëhesh si Erdogan”, Rama–Hajdarit: Amanet mushkat se nuk e ke...

"Po bëhesh si Erdogan", Rama–Hajdarit: Amanet mushkat se nuk e ke haberin fare Nga foltorja e Kuvendit Rudina Hajdari i ka kërkuar edhe njëherë kryeministrit...