04/07/2020
Tags Bill gates

Tag: bill gates

Si do të jetë bota pas Covid-19

Nga Bill Gates – The Economist Kur historianët të shkruajnë librin lidhur me pandeminë Covid-19, ajo që kemi jetuar deri më tani do të marrë...

Koronavirusi, Bill Gates: Nëse vaksina funksionon, do e paguaj unë për...

Fondacioni Bill dhe Melinda Gates ka siguruar që do të kontriubojë për të gjetur paratë e nevojshme, për vaksinën kundër Covid-19. Lajmin e ka bërë...

Koronavirusi, Bill Gates është shënjestra nr. 1 e konspiracionistëve

Studimi i New York Times: Themeluesi i Microsoft është tashmë George Sorosi i ri në teoritë e komplotit për përhapjen e koronavirusit Një studim i...

Bill e Melinda Gates rezervuan ushqime në bodrumin e tyre për...

Bashkëshortja e Bill Gates, Melinda, tha në një intervistë për BBC Radio se ajo dhe burri i saj, Bill, kishin ruajtur ushqime në bodrumet...

Bill Gates i jep 150 milionë dollarë OBSH-së pas tërheqjes së...

Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se Shtetet e Bashkuara kanë kaluar pikun e rasteve të reja me koronavirusin e ri dhe se po shqyrtohet...

Ndërprerja e fondeve për OBSH, Bill Gates: Trump po rrezikon botën

Vendimi i Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump për ndërprerjen e fondeve për OBSH në mes të krizës së koronavirusit ka ngjallur shumë...

Bill Gates kritikon vendet e zhvilluara: U gjetën të papërgatitura nga...

E kishte paralajmëruar botën që në 2015-n se rreziku për njerëzimin nuk ishin luftërat apo armët bërthamore, por viruset, por zëri i tij nuk...

Bill Gates: Jeta normale në SHBA do fillojë në vjeshtën e...

Miliarderi Bill Gates mendon se jeta plotësisht e lirë në SHBA mund të fillojë diku nga vjeshta e vitit 2021. Gjatë një interviste, Gates tha...

Bill Gates do të financojë shtatë studime për zbulimin e vaksinës...

Ekziston një vaksinë e mundshme për koronavirusin që po hyn në fazën e parë të provave klinike. Inovio Pharmaceuticals u kujdes për testimin e...

Bill Gates: Jetë normale vetëm pas vaksinimit nga COVID-19

Jeta mund të kthehet plotësisht në normale vetëm pasi një vaksinë për të luftuar koronavirusin e ri të jetë globalisht në dispozicion, sipas bashkëthemeluesit...