22/09/2021
Tags Zgjedhjet e 25 prillit

Tag: zgjedhjet e 25 prillit

PD bën gati dosjen, kërkon përsëritje të votimit për 9 qarqe

Partia Demokratike pritet të dorëzojë të dielën pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25...

Zgjedhjet e 25 prillit, Komisioneri Varhelyi: Presim rezultatin përfundimtar

Komisioneri i Bashkimit Europian përgjegjës për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi, tha sot në nisje të vizitës së tij në Shqipëri se BE pret...

Rama i përgjigjet “humbësit” Basha: Mandati i tretë nuk do t’u...

Pas deklaratës së Lulzim Bashës, që i cilësoi sërish masakër elektorale zgjedhjet e 25 Prillit, ka reaguar kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale. Rama përsëriti...

Basha: Po mbledhim fakte për manipulimin e zgjedhjeve. Beteja do të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha këtë të martë në një prononcim për gazetarët se zgjedhjet e 25 Prillit ishin një masakër elektorale...

PD nuk i njeh zgjedhjet, Basha: Mblidhni prova, javën tjetër tur...

Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet e 25 Prillit. Ky vendimi është konfirmuar nga kryedemokrati Lulzim Basha gjatë mbledhjes së ditës së sotme...

“Edhe ky që del e tregon se ka marrë 200 mijë...

Çdo person që ka dhënë lekë për të votuar Edi Ramën do të shkoj në burg. Kështu tha kryeministri Edi Rama këtë të enjte...

Basha i vendosi në listë fituese, por Idrizi dhe Dule marrin...

Lulzim Basha vendosi në listë të sigurt aleatët e tij në zgjedhjet e 25 prillit por rezultatet e votave personale nuk e justifikojnë marrjen...

Kush janë kandidatët më të votuar në të gjithë Shqipërinë

Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, votat preferenciale të kandidatëve për deputet janë numëruar në 7 nga 12 qarqe, deri në orën 11:00, pasi në...

Fatmir Xhafaj, Orlando Rakipi dhe Luçiano Boçi do të jenë pjesë...

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kandidatë në 6 qarqe në gjithë vendin, ndërsa vijon në 6 zonat e tjera zgjedhore. Deri më...

Dy “goditjet” amerikane që vulosën zgjedhjet e 25 prillit

Ndërkohë që opozita po forcon mesazhet drejt mosnjohjes së zgjedhjeve të 25 prillit, me pretendimin se ishin të manipuluara, kanë ardhur dy mesazhe të...