27/10/2021
Tags Donald trump

Tag: donald trump

Pse republikanët nuk duan ta zemërojnë Donald Trumpin

Vazhdojnë seancat publike në hetimet për procedurën e mundshme të largimit nga posti të presidentit Trump. Po çfarë qëndrimi mbajnë republikanët, a do të...

Trump nderon të atin e Angelina Jolie: Jon Voight, je një...

Presidenti amerikan Donald Trump nderoi aktorin Jon Voight, një nga adhuruesit e tij të paktë në Hollivud, me Medaljen Kombëtare të Arteve, duke e...

Tre vjet nga nata e nëntorit kur Donald Trump tronditi botën

8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet...

Trump në “Twitter”, 11 mijë postime në dy vjet

Dihet se Donald Trump është shumë i dhënë pas mediave sociale. Dhe që nga dita kur ai u ul në post e deri më...

Ngritja e akuzave për shkarkimin e presidentit Trump, një proces i...

Kongresi bëri histori të enjten me një votim që zyrtarizoi hetimet për ngritjen e akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Zoti Trump është...

“Iku si qen, ishte një bastard”, Donald Trump fyen rivalin

Gara brenda demokratëve për Shtëpinë e Bardhë mori një kthesë të papritur të premten, kur kandidati Beto O’Rourke njoftoi se do të braktiste fushatën...

Trump braktis Nju Jorkun: Më trajtuan keq, do jetoj në Florida

Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania nuk janë më nju jorkezë. Presidenti amerikan njoftoi se vendbanimi i tij i përhershëm tani e tutje,...

Hetimet për shkarkimin e Presidentit Trump; votim këtë javë në Kongres

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, ka caktuar ditën e enjte për votimin. Në një letër drejtuar ligjvënësve, ajo shprehet se kështu "do...

Zgjedhjet e 2020, reperja Cardi B: E urrej ta them, por...

Reperja amerikane Cardi B shprehu publikisht shqetësimin se Donald Trump mund të zgjidhet si president në zgjedhjet e 2020. Ajo foli për këtë në podcastin...

“Mos bëj të fortin, mos u bëj budalla!”, Erdogan hedh në...

Gjuha që presidenti amerikan Donald Trump përdor në një letër dërguar Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, është aq e pazakontë sa autenticiteti i saj...